Clicky

Porady praktyczne

Jak usunąć plamy z trawy na ubraniach?

plama-z-trawy
Napisane przez Aneta

Jak usunąć plamy z trawy? - to pytanie ciągle powtarzają sobie mamy, których dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu.

Producenci preparatów do wybielania i usuwania plam prześcigają się w reklamowaniu kolejnych specyfików, które mają przywrócić ubraniom ich pierwotną czystość. Tymczasem usuwanie plamy z trawy jest stosunkowo proste. Wystarczą do tego popularne produkty, dostępne w każdym domu.

Jak usunąć plamy z trawy?

Każda plama z trawy kojarzy się z latem. Nic dziwnego, wystarczy piknik na świeżym powietrzu czy kilka minut szalonej zabawy na trawie, aby ulubione spodenki czy koszulka zostały ozdobione charakterystycznym zielonym zabrudzeniem. Usuwanie plam z trawy jest dość łatwe, o ile będziemy pamiętać, aby plamy z trawy nie zapierać gorącą wodą.

plamy-z-trawy

Jak sprać trawę? Jednym ze skutecznych środków jest zwykły płyn do mycia naczyń, który należy rozprowadzić na plamie, a następnie zabrudzone ubranie wyprać w pralce.

Osoby, które zastanawiają się, czym usunąć plamy z trawy, powinny się udać do własnej kuchni. To właśnie tam znajdują się różne produkty, które stosuje się na plamy z trawy.

Inne domowe sposoby na plamy z trawy

Plamę z trawy można też sprać smarując plamę sokiem z cytryny, niektóre poradniki zalecają stosowanie wysokoprocentowego alkoholu lub roztworu amoniaku (1), które należy nałożyć na plamę. 

Dość kontrowersyjną metodą jest sięganie po mleko. Mleko może pomóc w zmyciu plamy z trawy, a jednocześnie może pozostawić plamę tłustą i trudniejszą do sprania. Wymienione płyny nie są jedynymi, jakie zaleca się, aby sprać trawę z ubrania.

usuwanie-plam-z-trawy

Jak sprać plamy z trawy korzystając z domowych zapasów? Plamę można pocierać wodą utlenioną lub wcierać w nią kwasek cytrynowy, jeśli nie posiadamy cytryny. Woda utleniona sprawdza się w przypadku tkanin z włókien naturalnych. Usunięcie plamy z trawy umożliwi także roztwór z alkoholu i wody, do którego należy wsypać łyżkę soli.

Zbliża się sezon pikników i długiego przebywania na powietrzu, dlatego pojawia się także pytanie, jak usunąć plamy z trawy skutecznie i jednocześnie bez szkody dla ubrań. W tym celu można zalecić krótką wycieczkę do kuchni, aby sprawdzić, który z popularnych produktów do czyszczenia aktualnie posiadamy. I w ciągu kilku minut spodnie czy bluzka będą czyste, a plama z trawy stanie się tylko wspomnieniem.

Zobacz również nasz artykuł na temat plam z żywicy.

Dodaj komentarz