Clicky

Uroda

Laserowe usuwanie blizn : na zawsze zapomnij o uciążliwych bliznach

usuwanie-blizn
Napisane przez Aneta

Usuwanie blizn jest bardzo bolesnym jak i również inwazyjnym zabiegiem. Leczenie blizn przysparza pacjentom nie tylko bólu ale również niepewności. Boją się oni mogących wystąpić powikłań pozabiegowych i decydują się na różnego rodzaju preparaty. Jednak żaden preparat na blizny nie da takiego efektu jak laserowe usuwanie blizn. Nowoczesna technologia pozwala lekarzom zastosować inną praktykę, zmierzającą do redukcji blizn.

Szybki sposób na zdrową cerę

laseroterapia-przed-po

Laseroterapia jest najbardziej nowoczesną technologią. Stosując ją mamy pewność tego, że pozbędziemy się blizn i nie odczujemy przy tym żadnego bólu. Metoda ta wykorzystuje laser frakcyjny, dzięki któremu blizny zostają usuwane nie tylko bez bólu ale również nie wystąpią żadne powikłania w związku z zabiegiem.

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszyscy ludzie, niezależnie od tego w jakim są wieku. Nieważne czy jesteś nastolatkiem, młodą kobietą, czy dojrzałym mężczyzną. Masz takie samo prawo do zabiegu. To samo dotyczy rodzaju blizn. Wypadek samochodowy, pożar czy uwarunkowania genetyczne. Każde z tych powodów odcisnęło duże piętno na twojej cerze. Możesz w prosty sposób temu zaradzić decydując się na prosty zabieg laserem.

Rodzaje blizn

Istnieje wiele rodzajów blizn, które dokuczają ludziom w codziennym życiu.

Preparat na blizny to pierwsze po co sięgają ludzie. Jednak należy przyjrzeć się każdemu rodzajowi blizn, aby przekonać się, że zabieg laserowy przeznaczony jest nie tylko na blizny po oparzeniu ale również na blizny po trądziku.

Blizny po trądziku

Blizny zanikowe, tzw. trądzik (1) nie dotyczy tylko i wyłącznie nastolatków. Bardzo często jest to dolegliwość dziedziczna. Dotyka ona coraz więcej dorosłych.

Laserowe usuwanie blizn redukuje blizny po pryszczach bez bólu. Pacjenci maja gwarancje tego, że blizny na twarzy ponownie nie wrócą. 

Zabieg laserem daje możliwość młodzieży oraz osobom dorosłym na prawidłowe funkcjonowanie bez uczucia wstydu.

Blizny po oparzeniu

Blizny tego rodzaju bardzo często się wysuszają, sprawiając pacjentowi jeszcze większy ból. Usuwanie blizn laserem pozwala usunąć aż 30į tkanki łącznej, która tworzy blizn. Po regeneracji w miejsce blizny powstaje tkanka, która swoim wyglądem przypomina zdrową skórę.


Wiele ludzi nie tylko nastolatków każdego dnia zastanawia się jak pozbyć się blizn, stosują różne leki i kremy na blizny. Jednak bardzo często nie są one wystarczające. Usuwanie blizn wydaje się bardzo długim i trudnym procesem. Jednak jest to nie prawda. Stosując laserowe usuwanie blizn możemy pozbyć się tego co nas ogranicza bez bólu i powikłań. A z zabiegu może skorzystać każdy bez względu na wiek.


Na czym polega usuwanie blizn poprzez laser ?

laserowe-usuwanie-blizn

Usuwanie blizn potrądzikowych oraz blizn po oparzeniach poprzez laseroterapię zawdzięcza swoją popularność laserowi frakcyjnemu. Zabieg nie sprawia pacjentom ogromnego bólu, jest prawie nie wyczuwalny, a okres gojenia jest naprawdę krótki.

Impulsy lasera poprzez koagulację bliznowatej tkanki przyczyniają się do tworzenia nowej zupełnie zdrowej tkanki. W ten sposób usuwanie blizn po trądziku oraz po oparzeniach nie jest już dla pacjentów bolesną decyzją.

Farmakologiczne sposoby na usuwanie blizn

Usuwanie blizn jest nie lada problemem dla większości ludzi. Apteki oferują nam kremy na blizny, które zniwelują blizny trądzikowe oraz po oparzeniach. Jednak jest to bardzo czasochłonny proces, wymagający od nas dużej cierpliwości. Leczenie blizn w ten sposób często okazuje się stracą niezwykle cennego czasu. Wszystkie medykamenty na blizny co prawda pomogą ale nie w tak krótkim czasie jak usuwanie blizn poprzez laser.

Do najpopularniejszych leków redukujących blizny należą :

 • kremy
 • maści
 • żele
 • chevron-right
  spraye

Wszystkie z wymienionych preparatów możemy zakupić w aptece. Usuwanie blizn tym sposobem jest możliwe ale efekt nie jest widoczny od razu. Powodują one blednięcie powstałych wcześniej blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych. Pewniejszym sposobem jest laserowy zabieg. Daje on gwarancje poprawy stanu skóry bez długiego czekania na efekty.

Jeżeli wszystkie metody i preparaty na blizny zawiodły warto zastanowić się nad zastosowaniem innowacyjnego zabiegu jakim jest laserowe niwelowanie blizn.

Blizny nie powinny być czymś, co utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Iż istnienie blizn na naszej cerze może być tymczasowe. Warto zastanowić się nad różnymi sposobami eliminacji tych nieprzyjemnych blizn. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzje powinniśmy skonsultować się ze specjalista

Przeciwskazania do laserowego usuwania blizn

Tak jak każdy zabieg również ten laserowy wymaga od pacjentów dokładnej analizy. Istnieją bowiem nieznaczne przeciwskazania. Jednak naprawdę są one znikome. Należą do nich:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • nowotwór
 • times-circle-o
  infekcje
 • times-circle-o
  alergie

Kobieta w ciąży może wykonać zabieg po okresie karmienia piersią. Nie jest to długi okres a pomoże każdej matce przezwyciężyć trądzik.

Podobnie jak w przypadku alergii oraz infekcji należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem. Tylko konsultacja ze specjalistą (2) pozwoli nam wybrać odpowiedni sposób na pozbycie się uciążliwych blizn. 

Sposobów jest naprawdę dużo. Każda osoba może znaleźć taki, który będzie dla niego bezpieczny. Warto zadbać o siebie ! 

Zdrowa cera to nie tylko estetyczny wygląd ale przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie oraz akceptacja samego siebie. Bądź piękny/piękna i ciesz się z cery bez blizn.

Dodaj komentarz