Clicky

Uroda

Zapuszczanie brody : jak szybko zapuścić idealną brodę?

zapuscic-brode
Napisane przez Radosław

Każdy mężczyzna choć raz w życiu powinien przemyśleć czy modna broda będzie pasowała do jego twarzy. Broda drwala to w końcu symbol męskości - wielu facetów identyfikuje się z dużym zarostem. Jeśli rozważasz pytanie jak zapuścić brodę, ale nie wiesz od czego zacząć - ten poradnik jest dla Ciebie! Krok po kroku omówimy jak zapuścić zarost i jak prawidłowo go pielęgnować.

Jak zapuścić brodę i od czego zacząć?

zapuszczanie-brody

Jeśli mężczyzna zapuszcza zarost po raz pierwszy i nie zna jeszcze możliwości swojej brody, powinien rozważyć jak wiele czasu zajmie mu ten proces. Jeśli nie chcesz narazić się na komentarze wścibskich znajomych, warto pomyśleć nad rozpoczęciem przygody ze zmianą swojego wyglądu w czasie wolnym, na przykład na wakacjach. W odległym miejscu, nie niepokojeni przez nikogo możemy swobodnie poeksperymentować z wizerunkiem.

Pierwsze kroki w zapuszczaniu brody

Skąd mamy wiedzieć czy zarost będzie pasował jeśli sami nie spróbujemy, prawda? Zapuszczanie brody to w dużej mierze proces poznawania własnego ciała.

zarost

Szczecina może przybrać na początku formę nieregularnych, oddalonych od siebie kępek zarostu. Nie trzeba w takiej sytuacji tracić nadziei, potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości. Można pokusić się nawet o dokumentowanie swoich postępów - pozwoli nam to w łatwy sposób zauważyć w jakim tempie, i jak zmienia się nasz wygląd.

Może również pojawić się swędzenie, szczególnie na wrażliwej skórze szyi. Dzieje się tak, ponieważ niegolone włosy są ostre na końcach. Jeśli występują podrażnienia, polecamy używanie preparatów ściśle przeznaczonych właśnie do zarostu. Obecnie na rynku istnieje szeroka gama produktów dopasowanych do potrzeb każdego klienta.

Sklepy barberskie również nie są już rzadkością, ich powstawanie i rozwój wiąże się z popularnością jaką zdobywa sobie noszenie brody. Można mówić nawet o całej subkulturze brodaczy. 

Jak zapuścić brodę we własnym stylu?

Pełna broda nie musi być jedynym rozwiązaniem - dla niektórych facetów odpowiedniejsza może okazać się broda bez wąsów.

Wybór kształtu zarostu powinien być w dużej mierze uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami - mężczyźni z gęstym zarostem mogą łatwiej przebierać w możliwościach. Na pytania jak zapuścić brodę i jak dbać o brodę nie musimy odpowiadać sami - warto poszukać inspiracji w specjalistycznych katalogach lub w barbershopach.

Jak golić brodę?

golic-brode

Nie robić tego! Najlepszym rozwiązaniem będzie radykalne wyrzucenie maszynki do golenia. Naprawdę! Zapuszczanie brody to długi proces, podczas którego mogą pojawić się chwilę zwątpienia. Gdy nie ma jak sięgnąć po maszynkę, łatwiej zdobyć się na cierpliwość potrzebną do osiągnięcia długofalowych rezultatów.

Jeśli już jednak na naszej twarzy pojawił się zarost, zadajmy sobie pytanie: jak przycinać brodę?

Trymer do zarostu - ułatwia schludne zapuszczanie brody

Urządzenie to pomaga dobrać nam satysfakcjonującą nas długość zarostu. Nie musimy całkowicie pozbywać się brody - za pomocą trymera, możemy na przykład usunąć zarost jedynie z niektórych miejsc, co pomoże uzyskać nam interesujący nas efekt.

Trymery są przystosowane do wykonywania precyzyjnych posunięć dzięki wąskim ostrzom, często umieszczanym na urządzeniu w postaci nakładek.

Przycinanie brody czyli wizyta u Barbera

Specjaliści mogą pomóc nam również w tematach takich jak zagęszczanie brody. Ich pomoc może być nieoceniona - dobrze wiedzą jak zapuścić brodę. Ważną częścią pytania jak zapuścić zarost jest także kwestia pielęgnacji.

Jak dbać o brodę czyli pielęgnacja brody

Na pewno warto pomyśleć nad zakupem olejku do brody. Parę kropel wtartych rano w zarost zapobiegnie wysychaniu włosów, oraz zapewni im ładny zapach. Dodatkowo szczecina stanie się miękka czyli przyjemna w dotyku. (Kup zestaw kosmetyków do brody).

Co robić jednak, kiedy czujemy, że mamy problem z zapuszczeniem brody, czy jest na to jakaś rada? 

kosmetyki-do-brody

Preparat na porost brody

Można spróbować zaopatrzyć się w serum, maść lub spray na porost brody - rynek staję się coraz bardziej zróżnicowany. Przed zakupem danego środka, warto jednak przeczytać jego recenzję w internecie.

Preparat na porost brody nie jest jednak jedynym rozwiązaniem.

Dodatkowe porady na zapuszczanie brody

Głównym punktem regularnej i przemyślanej pielęgnacji powinno być czesanie - wzmacnia ono mieszki włosów. W tym celu wykorzystuje się drewniany grzebień lub kartacz.

Warto wyróżnić jeszcze dwa ważne czynniki wpływające zarówno na zwiększenie tempa z jakim rośnie zarost jak i samą jego jakość.

Najszybciej włosy rosną podczas snu, zatem długie, regularne wypoczynki mogą z powodzeniem skrócić oczekiwanie na brodę. Z pomocą przychodzi nam również zdrowa i zbilansowana dieta - duża zawartość białka w spożywanych produktach jak i wysoka zawartość przyjmowanych płynów ułatwią nam zapuszczanie brody.

Dbajcie zatem o siebie drodzy aspirujący brodacze - życzymy wam powodzenia na drodze do wymarzonej brody! Powodzenia!

Dodaj komentarz