Clicky

Uroda

Jak szybko zapuścić długie, ładne i naturalne paznokcie?

zapuszczanie-paznokci
Napisane przez Aneta

Kobiety przywiązują bardzo dużo uwagi do tego, jak wyglądają ich dłonie. Dlatego bardzo często poszukują informacji, jak zapuścić paznokcie, najlepiej w krótkim czasie, aby ich dłonie mogły prezentować najmodniejsze trendy w zakresie manicure.

Samo zapuszczanie paznokci może jednak potrwać nawet kilka tygodni, dlatego tak popularne stają się metody domowe, pozwalające na szybsze zapuszczenie paznokci.

Jak szybko zapuścić paznokcie?

dlugie-paznokcie

Krótkie paznokcie są może wygodne, jednak dla wielu pań synonimem kobiecości są długie paznokcie, które można ozdobić dowolnym lakierem czy modnymi wzorkami.

Jak szybko rosną paznokcie? Przyjmuje się, że zdrowe paznokcie rosną około 0,1 mm na dobę, co oznacza, że w ciągu miesiąca mogą urosnąć o około 3 mm. Tu warto pamiętać, że paznokcie nieco szybciej rosną latem. Długie paznokcie, jeśli w organizmie będzie brakować składników odżywczych, bardzo szybko się rozdwajają i stają się kruche i łamliwe. Dlatego część kobiet, zamiast decydować się na paznokcie hybrydowe, które mają wzmacniać płytkę paznokcia a jednocześnie pozwalają na zapuszczenie własnych paznokci, wybiera kuracje domowe.

Co zrobić żeby paznokcie szybciej rosły? Jako uzupełnienie domowych kuracji wiele kobiet stosuje suplementy diety przyspieszające wzrost paznokci (tutaj kupisz). Najczęściej wybierane są produkty zawierające krzem, czyli suplementy na bazie skrzypu, bardzo dobrze na paznokcie wpływają także tabletki drożdżowe, które można stosować wymiennie z drożdżowym koktajlem do picia (1). Wzmacniająco na paznokcie działa także picie skrzypu w postaci ziołowego naparu. Jednak najbardziej widoczne efekty zapewnia stosowanie maseczek i tak zwanych wcierek w paznokcie.

Jak szybko zapuścić naturalne paznokcie - domowe sposoby

Kobiety, które szukały sposobów na to, jak szybko zapuścić paznokcie, doskonale znają kurację stosowaną na noc jako maseczka z witaminą E przyspieszająca wzrost płytki paznokcia. Wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę oliwy z oliwek z 2-3 kapsułkami witaminy E. Gotowy preparat należy wsmarować w płytkę paznokci oraz w skórki. Jeśli maseczkę stosuje się na noc, wówczas warto zabezpieczyć dłonie nakładając bawełniane rękawiczki. 

moczenie-rak

Równie popularne jest moczenie rąk w specjalnej miksturze, której pochodzenie przypisuje się hinduskiej kobiecie. Do naczynia z ciepłą wodą należy wsypać łyżeczkę soli, najlepiej morskiej o działaniu przyspieszającym wzrost paznokci, dodać łyżeczkę oliwy z oliwek oraz sok z połowy cytryny. Dłonie należy moczyć przez 20 minut przez 10 kolejnych dni. Ważne, aby moczone paznokcie były krótko obcięte oraz aby nie znajdował się na nich lakier czy odżywki.

Wiele kobiet twierdzi, że swoje długie paznokcie zawdzięczają codziennemu rytuałowi, który polega na smarowaniu paznokci i skórek ciepłym olejem rycynowym, wymieszanym z sokiem z cytryny w proporcji 1:1. 

Jak przedłużyć paznokcie domowymi sposobami

Domowe sposoby na długie paznokcie mogą obejmować także codzienne moczenie paznokci w żelatynie. W wielu domowych metodach zaleca się także, aby codziennie jeść galaretki. Zawarta w nich żelatyna na pewno wzmocni płytkę paznokci.

manicure

Sprawdzone sposoby na długie paznokcie bardzo często sięgają po profesjonalnie nałożony akryl czy manicure hybrydowy. To właśnie profesjonalnie wykonany manicure może przedłużyć paznokcie o kilka milimetrów. Nałożenie akrylu czy lakieru hybrydowego na paznokcie ma jeszcze jedną zaletę, płytka paznokcia jest w ten sposób lepiej chroniona, zaś sam paznokieć nie jest podatny na rozdwajanie czy złamanie. Jednak także w tym przypadku warto stosować niektóre maseczki, które wciera się w macierz paznokcia oraz w skórki. Zalecane są wszelkie maseczki o działaniu natłuszczającym, a więc zawierające witaminę E w kapsułkach czy oparte na oliwie z oliwek.

Natomiast po zrobieniu profesjonalnego manicure zdecydowanie odradza się stosowanie wszelkich preparatów, w których należy moczyć dłonie. 

Odpowiedni manicure na szybszy wzrost paznokci

W poszukiwaniu uniwersalnej metody, jak szybko zapuścić paznokcie, warto pamiętać, że w czasie zapuszczania paznokci ważne jest umiejętne wykonywanie manicure oraz dbanie o dłonie w ogóle.

Jeśli chcemy zapuścić paznokcie, powinnyśmy sięgnąć po gumowe rękawice do wykonywania wszelkich prac domowych, w tym w szczególności jeśli zmywamy ręcznie (2). Działanie detergentów może osłabiać płytkę paznokcia, a rozdwajającą się pod ich wpływem płytkę paznokcia trzeba będzie krótko obciąć.

Wybierając jednak manicure, który należy wykonywać regularnie, warto dobrać kształt paznokci nie tylko do kształtu dłoni, ale również do stylu życia.

Jak piłować paznokcie, aby rosły szybko, a jednocześnie aby ich kształt za bardzo nie przeszkadzał w codziennych obowiązkach? Najbardziej odporne na wszelkie mechaniczne zniszczenia, w tym i na rozdwajanie, są kwadratowe paznokcie. Z kolei paznokcie migdałki, zwłaszcza bardzo wąskie na końcach, nie są wskazane przy zapuszczaniu paznokci metodami naturalnymi, choć są bardzo ładne.

Jeśli nadal zastanawiacie się, jak szybko zapuścić paznokcie, pamiętajcie, wszelkie metody domowe, maseczki i wcierane preparaty, są skuteczne, jednak należy stosować je regularnie i przez co najmniej 15 dni, aby zauważyć efekty.

1 Komentarz

Dodaj komentarz