Clicky

Uroda

Jak skutecznie pozbyć się wągrów ?

usunac-wagry
Napisane przez Aneta

Najczęściej wągry kojarzone są z rozszerzonymi porami oraz charakterystycznymi czarnymi kropkami, które są de facto łojem, zamykającym pory w skórze. Bardzo często zaskórniki widoczne są na nosie i brodzie, równie często spotyka się je na plecach. Na szczęście ten defekt kosmetyczny można dość szybko pokonać, sięgając po domowe sposoby. Maseczka na wągry, specjalne toniki i produkty do mycia twarzy oraz domowe preparaty do pielęgnacji cery z pewnością się przydadzą.

Jak pozbyć się wągrów ?

wagry-na-nosie

Rozszerzone pory to prawdziwy dramat dla nastolatków, ale i dla dorosłych, którzy mają nadmiernie tłustą cerę. To właśnie zbyt duża produkcja łoju, który zatyka pory skóry, odpowiada za powstawanie nieestetycznych czarnych kropek. Same wągry mogą zamienić się w krosty na twarzy, a walka z trądzikiem (1) jest już bardziej skomplikowanym procesem.

Plastry na wągry

Według reklam nie ma lepszego sposobu niż plastry na wągry. Wystarczy przykleić na nos specjalnie docięty produkt, aby zdjąć go po kilkunastu minutach wraz z czarnymi czopami, zatykającymi pory. Plaster jest bardzo dobrym sposobem na szybkie oczyszczenie nosa, np. przed randką czy jakąś imprezą.

Na wągry na nosie, ale również na porozszerzane pory, bardzo dobrze działa regularne oczyszczanie twarzy. Twarz należy zmywać delikatnymi preparatami bez alkoholu, sięgając również regularnie po peelingi do twarzy. U wielu osób wągry w dość krótkim czasie przekształcają się w ropne krosty, dlatego zdecydowanie lepsze niż tradycyjne peelingi są peelingi enzymatyczne, oczyszczające dogłębnie pory skóry.

Domowy peeling na wągry

Najpopularniejsze produkty, stosowane w przypadku ropnych wyprysków i rozszerzonych porów, to kosmetyki do cery trądzikowej. Jednak takie kosmetyki produkowane są głównie z myślą o nastolatkach, tymczasem nie tylko nastolatkowie zastanawiają się, jak pozbyć się wągrów oraz ropnych wykwitów na twarzy.

Codzienną pielęgnację powinno rozpocząć oczyszczanie twarzy, przy czym do mycia twarzy należy używać delikatnych produktów, np. oliwek dla dzieci. Regularne stosowanie mydła czy nawet żelu do mycia twarzy w przypadku cery z wągrami może doprowadzić do nasilonej produkcji sebum, które ponownie pozatyka pory, tworząc czarne kropki.

Warto regularnie oczyszczać twarz sięgając po peeling z płatków owsianych.

2-3 łyżki płatków owsianych należy zalać naparem z rumianku lub bratka, odstawić na kilka minut, aby płatki wchłonęły wodę. Tak przygotowaną miksturę należy delikatnie rozsmarować na twarzy. Dla lepszego efektu płatki można zostawić na twarzy, robiąc z nich maseczkę oczyszczającą.

Jak pozbyć się zaskórników ?

Najlepszym sposobem na wągry na nosie jest prosta maseczka na wągry. Wielu kosmetologów do pielęgnacji cery zaleca domowe maseczki.

Najprostszy tonik na wągry o działaniu oczyszczającym i jednocześnie powstrzymującym dalszą produkcję sebum, jest produktem złożonym z jednej części olejku pichtowego i 4 części nafty kosmetycznej. Tak przygotowanym produktem należy przemywać twarz wieczorem, aby następnie nałożyć odpowiedni krem nawilżający.

Podobnie oczyszczająco na pryszcze na twarzy działa tonik aspirynowy. Podobnie jak poprzedni produkt, także ten jest idealny dla osób, które się zastanawiają, jak się pozbyć wągrów. Wystarczy w 100 ml wody rozpuścić kilkanaście tabletek aspiryny i takim roztworem przemywać twarz. Kwas acetylosalicylowy dodatkowo delikatnie złuszcza skórę, zapobiegając zaleganiu sebum w rozszerzonych porach skóry.

Cerę z zaskórnikami i wągrami warto również regularnie oczyszczać, sięgają po domowe peelingi, np. z mleka i ryżu. Jeśli na cerze pojawiło się zbyt dużo pryszczy, wówczas skuteczne bywają preparaty nakładane punktowo na wykwity skórne. 

Domowa maseczka na wągry

Najlepsze efekty w przypadku cery z zaskórnikami daje regularne oczyszczanie twarzy oraz maseczka na wągry, która delikatnie zmniejszy pory, oczyści je z nadmiaru sebum, a jednocześnie zmatowi skórę. Maska na wągry powinna jednocześnie oczyścić pory i zmniejszyć ich widoczność, dlatego warto stosować ją nawet kilka razy w tygodniu.

Popularna maseczka oczyszczająca pory to maseczka z żelatyny lub z białka kurzego, do którego dodano odrobinę soku z cytryny, zaparzonych ziół lub zmieloną zieloną herbatę. Wszystkie składniki maseczki należy ze sobą zmieszać, nałożyć na twarz i poczekać, aż całość zastygnie, po czym zmyć ciepłą wodą. Maseczka na wągry z białka wygładza skórę i minimalizuje ryzyko powstania nowych wągrów.

Skuteczną maską jest również maska na wągry z drożdżami piwnymi, która jest jedną z popularnych maseczek oczyszczających. Drożdże należy połączyć z jogurtem naturalnym, którego działanie wzmacnia dodatek soku cytrynowego. Maskę, podobnie jak inne tego rodzaju maseczki, zmywa się ciepłą wodą.

Maseczka na wągry z węgla

maseczka-na-wagry-z-wegla

Węgiel aktywny jest bardzo często wykorzystywany w kosmetologii. Jego zdolność do oczyszczania skóry z bakterii i zanieczyszczeń wykorzystuje czarna maska na wągry. Maseczka z węgla stosowana jest przy wszelkich zmianach trądzikowych, zaleca się ją także osobom, które przechodzą kuracje oczyszczające. W tym czasie przez skórę wydalane są różne toksyny, które mogą się zamienić w ropne wypryski.

Maseczka na twarz z węglem może być stosowana jedynie w przypadku cery trądzikowej oraz cery tłustej. Czarna maska na wągry to maseczka typu peel-off, zatem po jej zaschnięciu należy ją zdjąć z twarzy. Maska na wągry działa oczyszczająco oraz jak łagodny peeling, ponieważ złuszcza naskórek.

Do przygotowania tej maski potrzebne są 2 kapsułki lub 3 tabletki węgla aktywnego z apteki, które należy rozgnieść. Maska na wągry w swoim składzie zawiera również żelatynę oraz 2 łyżki ciepłej wody, w której wszystkie składniki należy połączyć. Maskę nakłada się po uprzednim wykonaniu parówki lub tuż po gorącej kąpieli, która dodatkowo otwiera pory skóry.

Soda a maseczka na wągry

Soda oczyszczona stosowana jest nie tylko do gotowania. W wielu domowych recepturach używa się jej do wybielania przebarwień na skórze, ale również do wybielania zębów w sposób naturalny. Soda oczyszczona na twarz to propozycja dla osób o cerze tłustej i mieszanej, ponieważ skutecznie usuwa zaskórniki i pryszcze.

Maseczka na wągry, w której wykorzystana została soda oczyszczona, powinna być delikatnie nakładana i zmywana z twarzy. Chodzi głównie o niewielkie drobinki, które działają peelingująco i złuszczająco. Na dwie łyżki sody należy wziąć 2 łyżki wody mineralnej, wymieszać, a następnie nałożyć na twarz. Samo nakładanie jest dość trudne ze względu na konsystencję maseczki.


Maseczka na wągry zrobiona w domu może być równie skuteczna, jak maseczka z w drogerii. W przypadku kosmetyków domowych warto sprawdzić, do jakiej cery dana maseczka, tonik czy peeling są rekomendowane. Większość maseczek, jakie można zrobić w domu, przeznaczona jest do cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej, a wykorzystane w nich składniki nie tylko oczyszczają, ale również wygładzają cerę z widocznymi zaskórnikami.


Dodaj komentarz